Studenter konkurrerer om å løse tekniske problemer
Ingeniørkonkurransen EBEC Trondheim går av stabelen 19. og 20. februar. Vinnerne vil representere NTNU i den nordiske finalen.
EBEC – European Best Engineering Competition - er blitt arrangert i Trondheim siden 2008. Deltakerne bruker sin ingeniørfaglige ballast og konkurrerer om å finne de beste tekniske løsningene.
Den første dagen må deltakerne løse et gitt teknisk problem. De har fem timer på seg og må til slutt presentere et produkt som skal løse problemet. Neste dag skal de anvende sine analytiske ferdigheter, kreativitet og samarbeidsevner og løse en teoretisk problemstilling.
Fire studenter deltar på hvert sitt lag. Vinnerne sendes videre til den nordiske finalen i Gøteborg. Hvis de også hevder seg der, sendes de til den europeiske finalen i Porto.
I fjor deltok 96 studenter fra ulike sivilingeniørstudier og klassetrinn ved NTNU.
Etterlyser deltakere
EBEC arrangeres av BEST – Board of European Students of Technology. Dette er en studentorganisasjon for teknologistudenter. Hovedformålet er å gi studentene en bedre internasjonal forståelse. I Europa deltar 95 universiteter. I Trondheim består BEST av en aktiv gjeng på 30 studenter.
Studenter som har lyst til å delta i konkurransen, kan sende epost til best-ebec@list.stud.ntnu.no. Fristen for påmelding er 6. februar.
Interesserte finner mer informasjon her: www.ebec.no