2°C lansert
Bjerknessenteret i Bergen lanserer i disse dager klimamagasinet "2°C". Ambisjonen er å korte ned avstanden mellom forskning og handling.
Dette er en publikasjon som skal gi norske beslutningstakere oppdatert og lett forståelig informasjon fra klimavitenskapen. "2°C" skal komme ut i en oppdatert utgave en gang i året.
På magasinets nettsider står følgende å lese: "Prosjektet har som formål å korte ned veien mellom forskningsfronten og handlekraften. Og vi trenger din hjelp. Dugnaden vi legger opp til, er avhengig av et nyskapende samspill mellom fire ulike aktører"
Magasinet "2°C" skal være en troverdig kilde til kunnskap om klimaendringer.
- Ambisjonene er at man som leser skal kunne forvente at "2°C" presenterer de viktigste observasjonene fra klimavitenskapen fra det siste året, formidler kunnskap om konsekvensene av klimaendringene og gir innsikt i prosesser og sammenhenger som påvirker klimaet¨, står det å lese i en pressemelding.