Selger toppløsbilder - funnet skikket som vernepleier
Lene Antonsen (26) ble klaget inn til skikkethetsnemnda etter at det kom fram at hun solgte toppløsbilder av seg selv ved siden av studiene. Nå er hun frifunnet.
Hva du gjør på fritiden har ikke noe å si for hvordan du gjør jobben din, sier Lene Antonsen.
PRIVAT
Vernepleiestudenten ble klaget inn til skikkethetsnemnda ved Høgskolen i Østfold (HiØ) av høgskolen selv, etter at to medstudenter sendte inn en tvilsmelding. Onsdag ble hun til slutt frifunnet, skriver NRK.
– Det var sinnsykt deilig, jeg ble så lettet. Det har vært tunge måneder nå. Jeg ble så glad at jeg begynte å grine, sier Antonsen til Universitetsavisa.
Følg Universitetsavisa på Facebook og Twitter.
I høst startet hun på vernepleieutdanningen ved HiØ, og det kom etterhvert fram at hun solgte lettkledde bilder av seg selv via SMS og Snapchat. Det ble da levert bekymringsmelding fra én av medstudentene.
– De mener at fordi jeg tar betalt for å selge lettkledde bilder og stå i magasiner kan jeg ikke være vernepleier, men det er bare bullshit. Hva du gjør på fritiden har ikke noe å si for hvordan du gjør jobben din, sier Antonsen.
Hun er glad for å endelig være ferdig med saken.
– Det har vært veldig tungt og slitsomt å ha dette hengende over meg så lenge. Det har vært en kamp å gå på skolen hver dag, sier hun.
Nå ser hun fram mot sommerferie. Hun er spent på hvordan det vil bli å starte opp igjen til høsten.
– Jeg tror nok at det blir litt tøft å fortsette, i og med at jeg har kjempet meg gjennom denne saken. Men jeg kan gå med hodet hevet, og det tror jeg ikke de som leverte bekymringsmeldingen kan, sier hun.