utmatrikulering
Tusenvis av studenter feirer ferdig grad
I dag har fire NTNU-fakultet og ett institutt utmatrikuleringsseremoni. Det er første gang humanistene feirer på Gløshaugen og du kan se det direkte her fra 14.00.
Det finnes ingen felles avslutning når du er ferdig med en grad ved NTNU. Det er vidt forskjellig hvordan dette løses. Kanksje får studenter en staselig diplomseremoni og kanskje får de vitnemål i posten.
Fakta
Program
- Oppstart 14.00
- Strindens Promenade Orchester
- Tale ved dekanene
- Underholdning ved UKEkoret Pirum
- Tale fra næringslivet
- Musikkinnslag med Helena Mathisen Gilstad
- Studentenes hovedtale
- Avslutning 15.15
Den største avslutningsseremonien, eller utmatrikuleringen, er den som de siste årene, siden 2022, har blitt gjennomført på plassen kalt Frimerket på Gløshaugen. I år er den større en noen sinne.
Fredag 6. juni 2025 inviterer Det humanistiske fakultetet (HF), Fakultet for Informasjonsteknologi og elektroteknikk (IE), Fakultet for ingeniørvitenskap (IV), Fakultet for naturvitenskap (NV) og Institutt for industriell økonomi og teknologiledelse (IØT) sine master- og bachelorkandidater i Trondheim, deres familie.
For første gang tar humanistene turen ned fra sine vante omgivelser på Dragvoll for å delta på seremonien. Det fikk tillitsvalgte ved fakultetet til å juble tidligere i vår.
De håper at det etter hvert blir en felles fest for alle NTNU-studenter, i likhet med den årlige studiestarten.