Åm er ansatt som daglig leder for Litteraturhuset
Nå ønsker Trond Åm å gjøre tilbudet mer tilgjengelig også utenfor Trondheim.
Trond Åm har lenge vært engasjert i arbeidet for å få et litteraturhus i Trondheim. Nå er han ansatt som daglig leder.
Kristoffer Furberg
- Jeg er glad for å kunne fortsette arbeidet med å utvikle Litteraturhuset i Trondheim, som allerede har stor aktivitet og som har fått mange gode tilbakemeldinger fra publikum, sier han på Litteraturhusets facebookside.
Trond Åm har hovedfag og doktorgradsstudier i idéhistorie og filosofi. Han har tidligere blant annet arbeidet ved universitetsbiblioteket og hatt en rekke tillitsverv i Venstre.
Han sier videre at han ønsker å videreutvikle programtilbudet og gjøre det enda mer tilgjengelig utenfor Trondheim.
Styreleder Cathrine Stadsvik slår fast at Trond Åm var den beste av flere gode søkere. Blant annet har han gjennom prosjektperioden etablert Litteraturhuset i nye lokaler.
LES OGSÅ: NTNU inn i Litteraturhuset
LES OGSÅ: Litteraturkvartalet åpner dørene