Sofie Nystrøm ny direktør i NSM
    Sofie Nystrøm ble i statsråd fredag utnevnt til ny direktør i Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) for de seks neste årene.
    
    
        Sofie Nystrøm, her med generalmajor Inge Kampenes i Cyberforsvaret, har gått gradene fra å være direktør ved et NTNU-senter til å nå være direktør for Nasjonal sikkerhetsmyndighet.
        Foto: Espen Halvorsen Bjørgan
    
        
 
                        
                        
                        
                        
                        
    
    
    Nystrøm kommer fra stillingen som avdelingsdirektør i Etterretningstjenesten. Hun har lang erfaring innen digitalisering og teknologiutvikling, informasjons- og cybersikkerhet.
– Sofie Nystrøm vurderes med sin bakgrunn som meget godt kvalifisert for rollen som ny direktør for Nasjonal sikkerhetsmyndighet. NSM er en virksomhet som skal ivareta rollen både som ekspertorgan og tilsynsmyndighet, sier justis- og beredskapsminister Monica Mæland.
Nystrøm overtar jobben etter Kjetil Nilsen.
Før Nystrøm startet i etterretningstjenesten var hun direktør ved NTNU Center for Cyber and Information Security (CCIS) i Gjøvik.
Følg UA på Facebook, Twitter og Instagram.