Studentene vil sette verdensrekord i fotball

Under UKA samarbeider UKA, NTNUI og Sit om å arrangere det som skal bli verdens lengste fotballkamp. Inntektene skal gå til TV-aksjonen.

UKA og NTNUI arrangerer fotballkampen i samarbeid med Sit. NTNUI er NTNUs idrettsforening som utelukkende driftes av studenter.
Publisert Sist oppdatert

Fra 17. til 19. oktober arrangerer UKA og NTNUI, sammen med Sit, verdens lengste fotballkamp på Finalebanen i Trondheim.

Målet er å spille i 48 timer uten pause. Da kan de slå verdensrekorden fra 2009, som var på 37 timer.

Nå inviterer de lag til å melde seg på. Det skriver Sit i en pressemelding.

Inntekter går til TV-aksjonen

Inntektene skal gå til årets TV-aksjon for Atlas-alliansen, som arbeider for mennesker med funksjonsnedsettelser over hele verden.

Administrerende direktør i Sit, Morten Wolden, har store ambisjoner for fotballkampen.

- Når Norges største kulturfestival UKA og Norges største idrettslag NTNUI går sammen, så må jo ambisjonene bli store, sier administrerende direktør i Sit Morten Wolden i pressemeldingen.

Han tror arrangementet vil skape stor oppmerksomhet til studiebyen og studentfrivilligheten.

- Men det vil også markere Trondheim som en raus by som satser maks på at årets TV-aksjon skal lykkes så godt som mulig, fortsetter han.

Trenger lag som stiller

Målet er å samle inn minst 100 000 kroner. Alle lag som deltar oppfordres derfor til å donere en sum til TV-aksjonen.

Invitasjonen og utfordringen går nå ut til hele Trondheimsregionen. Det trengs nemlig lag som vil stille opp underveis og være med på å sikre verdensrekorden. Wolden håper flere kjente navn melder seg på.

- Jeg oppfordrer RBK, Ranheim, og byens næringsliv til å melde seg på. Dette blir artig! sier Wolden.

Fakta

Slik blir kampen

  • Kampstart: fredag 17. oktober kl. 12.00
  • Avslutning: søndag 19. oktober ca. kl. 12.00
  • Spilleformat: 5 mot 5 på Finalebanen ved Øya
  • Lagstørrelse: 5–7 spillere, med kontinuerlige innbytter
  • Spilletid per lag: minimum én time
  • NB: Én fra hvert lag skal sende inn påmeldingen og er kontaktperson for laget.