Begrunnelse for mistillitsforslag:
KSG-styret stiller mistillitsforslag til samfundetstyret.
På bakgrunn av en hendelse som tok sted natt til 08.10.2022 ønsker KSG-styret å rette et mistillitsforslag til Samfundets leder. KSG-sjef plikter å gjennomføre ønsket til KSG-Styret, og derfor ønsker avtroppende og påtroppende gjengsjef et mistillitsforslag på kommende samfundsmøte.
Grunnlaget for mistillitsforslag baserer seg på at KSG-Styret representerer den fornærmede. Vedkommende har opplevd en ubehagelig opplevelse som gjør det vanskelig å stille selv. Det er skjerpende at Samfundets leder har et tillitsverv av høy grad, og reaksjonen til hendelsen ikke er møtt med ydmykhet. Ønsket til fornærmede er derfor at det stilles mistillit om Studentersamfundets leders egnethet i rollen personen besitter.
På førstkommende samfundsmøte vil KSG-Styret presentere hendelsen på vegne av den fornærmede.
Forslag til vedtak:
“Studentersamfundet samlet til samfundsmøte 29. Oktober 2022 vedtar mistillitsforslaget mot Studentersamfundets leder, Jonas Strøm Scheie.”
Kilde: Samfundets nettside