Institutt for sosialt arbeid
Ingen ble ansatt sist, nå er det fem NTNU-kandidater
Da lederstillingen ved Institutt for sosialt arbeid ble lyst sist kom det bare en søker og stillingen ble lyst ut på nytt. Denne gang har de fått betydelig flere.
Riina Kiik var ferdig som instituttleder ved ISA i 2021, nå søker hun stillingen på nytt.
Foto: Synne Mæle
Før sommeren ble instituttledere ansatt ved alle instituttene ved NTNUs Fakultet for samfunns- og utdanningsvitenskap (SU), med ett unntak.
Ved Institutt for sosialt arbeid (ISA) ble den sittende lederen, Kristin Viggen, konstituert for et halvt år og stillingen ble besluttet lyst ut på nytt.
En søker sist, nå søker han igjen
Den gang var det bare én søker, Øyvind Eikrem, som tidligere har vært førsteamanuensis ved samme institutt.
I dag er han postdoktor ved NTNU som del av et forlik inngått mellom han og universitetet, etter NTNU forsøkte å gå til avskjedigelse av Eikrem.
Da søknadsfristen på den nye utlysningen gikk ut 29. september sto Eikrem igjen på søkerlista. Denne gang er det samtidig fire andre navn som også står på lista.
Samtlige av de fem søkerne er interne kandidater fra NTNU.
Tidligere leder stiller på nytt
Riina Kiik har tidligere hatt lederstillingen. Hun var leder ved Institutt for sosialt arbeid og helsevitenskap fra 2013 til Desember 2016 leder ved Institutt for sosialt arbeid mellom 2017 og 2021. Det var i denne perioden det oppsto en konflikt ved instituttet som involverte Eikrem.
På lista står også Alexander Gamst Page som er førsteamanuensis ved ISA. Som verneombud har han flere ganger vært i UA og advart mot problemer i sammenheng med instituttets nye lokaler i Helgasetr.
Satt tidligere i NTNU-styret
Nina Helen Aas Røkkum er førsteamanuensis ved instituttet og søker også på stillinga. Hun er også en som tidligere har figurert i Universitetsavisas spalter, da som representant fra de midlertidig ansatte i NTNUs styre.
Marie Florence Moufack er universitetslektor og studieprogramleder for bachelor i sosialt arbeid ved Institutt for sosialt arbeid.
Det er også en kandidat til som er NTNU-intern, men som i dag jobber ved et annet institutt. Erik Christensen er førsteamanuensis ved Institutt for lærerutdanning.
Søkerliste til instituttlederstilling ved Institutt for sosialt arbeid
Navn
|
Alder
|
Nåværende stilling
|
Kommune
|
Kjønn
|
Øyvind Eikrem | 52 | Postdoktor | Trondheim | Mann |
Alexander Page | 43 | Forsker | Trondheim | Mann |
Nina Helene Aas Røkkum | 34 | Førsteamanuensis | Trondheim | Kvinne |
Marie Florence Moufack | 49 | Universitetslektor og studieprogramleder, Bachelor i sosialt arbeid | | (Kvinne, bosted ikke oppgitt) |
Riina Kiik | 58 | Professor | Stjørdal | Kvinne |
Erik Christensen | 52 | Førsteamanuensis, Institutt for lærerutdanning, NTNU | Flatåsen | Mann |